top of page

Miami-Orlando Gezisi

Türkiye'nin her yerinden üniversite öğrencilerimiz gezimize katılabilirler.

Miami-Orlando Gezisi
Miami-Orlando Gezisi

Saat ve Yer

17-24 Kasım 2019

Miami-Orlando

Etkinlik Hakkında

Gezi Detayları :

1. Gün (17 Kasım 2019)

17 Kasım 2019 tarihinde Türk Hava Yollarının TK 77 uçuş numaralı seferiyle İstanbul’dan Miami’ye hareket ediyoruz. Akşam saat 20:05’te Miami havaalanında olup özel aracımızla otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün (18 Kasım 2019)

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından panoramik turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Florida eyaletinin gözde şehirlerinden biri olan Miami, Amerika’nın diğer şehirlerinin klasik yapısına oranla farklı görüntülere ve kültürlere sahiptir. Ya emeklilik günlerini golf oynayıp sayısız şehir kulüplerinde gününü gün eden orta yaş üstü Amerikalılara ya da sayısız “Beach Klüpleri’nde eğlenen üniversiteli gençlere rastlayacağınız bir güne hazır olun. Buna rağmen, halkın çoğunluğu Hispanik olarak adlandırılan Kübalılar, Haitililer ve Karaiplilerden oluşuyor. Bu nedenle de şehrin yapısı bu ırkların kültürlerini ve canlılığını yansıtıyor. Bu renkli ve heyecanlı şehirde ise göreceğimiz yerler arasında Coconut Grove, Coral Gables, Tarihi Biltmore Hoteli, Bayside, Miami Beach zenginlerin mahallesi, Kübalı göçmenlerin oturduğu büyük bir mahalle olan Little Havana bulunuyor. Öğleden sonra Art deco mimarisiyle ünlü South Beach’i ve plajını geziyoruz. Akşam otele dönüş ve serbest zaman veriyoruz.

3. Gün (19 Kasım 2019)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Miami’de öğrencilerimize alışveriş için tüm gün serbest zaman verilecektir.

4. Gün (20 Kasım 2019)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından saat 16:00’ya kadar öğrencilerimize serbest zaman veriyoruz. Saat 16:00’da özel aracımızla Orlando’ya hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyor ve serbest zaman veriyoruz.

5. Gün (21 Kasım 2019)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından dileyen öğrencilerimiz için Sea World’e transfer oluyoruz. Dünyanın en büyük su parklarından birisi olan Sea World’de tam gün vakit geçiriyoruz. Akşam otele dönüş ve serbest zaman.

6. Gün (22 Kasım 2019)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından dileyen öğrencilerimiz için Universal Stüdyolarına yola çıkıyoruz. Dünyanın en büyük tema parklarından birisi olan Universal Stüdyolarında tam gün vakit geçiriyoruz. Akşam otele dönüş ve konaklama otelimizde.

7. Gün (23 Kasım 2019)

Öğrencilerimize alışveriş için tam gün serbest zaman veriyoruz.

8. Gün (24 Kasım 2019)

Sabah kahvaltıyı takiben dönüş uçuşumuz için Miami Havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Üzerinde ise Kennedy Uzay Üssü’nü gezeceğiz. ABD’nin uzay araştırmaları esnasında ürettiği araçların, füzelerin ve füze rampalarının halka sergilendiği bir park niteliğindeki üs içerisinde otobüslerle yapacağımız gezintiden ve alışverişten sonra yola devam ediyoruz. Havaalanına ulaşıp Türk Hava Yollarının TK 78 numaralı seferiyle İstanbul’a dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page