top of page

AMERİKA ÜNİVERSİTELER GEZİSİ

Gezi Detayları

Gezi Hakkında:

Öğrenciler arasında üniversite eğitimi almak için en popüler kentlerin ve en prestijli üniversite kampüs ziyaretlerinin bulunduğu bir eğitim turudur. Boston’da başlayan program New York’ta devam edip Washington D.C.’de son bulmaktadır. Öğrenciler Harvard Üniversitesi, Yale Üniversitesi, M.I.T, Columbia Üniversitesi gibi dünyanın en büyük üniversitelerinin kampüslerini gezerek hedeflerini belirleyebilir, vizyonlarını geliştirebilir, yetkililerle birebir iletişim kurabilirler. Programdaki akademik gezilerle edinilen kazanımların yanı sıra kültürel ve turistik gezilerle de kentler tecrübe edilebilmektedir.

Program Akışı:


1. GÜN:

Turumuzun ilk günü İstanbul – Boston uçuşumuz ile başlıyor. Boston Havalimanı’na varışımız ile otelimize transfer olarak uzun bir günü istirahat ile sonlandırıyoruz.


2.GÜN:İkinci günümüz öğrencilerimizle birlikte dünyanın en prestijli üniversitesi olan Harvard Üniversitesi’ni ziyaret ediyoruz. Kampüs gezimizden sonra Harvard Coop mağazasında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında dünyanın diğer en iyi üniversitelerinden olan M.I.T.  Üniversitesi kampüs ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. M.I.T Coop mağazasında serbest zaman verdikten sonra, Boston şehir merkezi gezimiz ile günümüzü sonlandırıyoruz.


3.GÜN:

Boston’dan ayrılarak New Haven’da bulunan Yale Üniversitesi kampüsünü ziyaret ettikten sonra New York şehrine hareket ediyoruz. Konaklamamız New York otelimizde.


4.GÜN:

Özgürlük Heykeli, Wall Street, Dünya Ticaret Merkezi, 5th Avenue, Apple, Rockerfeller Centre ve Times Square gibi pek çok popüler noktanın dahil olduğu New York şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.

5.GÜN:

New York’taki üçüncü günümüzde ilk olarak Columbia Üniversitesi Kampüs ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında 3382 dönüm olan kentsel park Central Park’ı gezerek 5th Avenue’da serbest zaman ile günü sonlandırıyoruz.

6.GÜN:

Son günümüzü, en ünlü dünya markalarını çok uygun fiyatlara bulabileceğiniz Woodbury Outlet alışveriş merkezine ayırıyoruz.

7.GÜN:

Washington DC'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Philadelphia şehrinde kısa bir panoramik tur yaparak, Washington'a doğru yola devam ederek günümüzü Washington otelimizde sonlandırıyoruz.

8.GÜN:

Amerika'daki son günümüzde ilk olarak George Washington Üniversitesi kampüsünü ziyaret ediyoruz. Sonrasında şehri keşfetmek için bir panoramik tur yaparak, Temsilciler Meclisi ve Senato'nun bulunduğu Lincoln Anıtı, Vietnam ve Kore Anıtları, Kongre Binası ve Beyaz Saray'ı görme fırsatı buluyoruz. Şehir merkezinde son alışverişler için serbest zaman verdikten sonra İstanbul uçuşumuz için hava limanına transfer olarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Kayıt Ol
Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

bottom of page