top of page

AMSTERDAM | HOLLANDA GEZİSİ

Gezi Detayları

DİKKAT ÇEKEN NOKTALAR:

  • Antwerp Limanı

  • “Elmaslar Şehri”nde Değerli Taş Kesimi

  • Dünyanın en büyük çiçek mezatı

  • Schiphol Havaalanı

GEZİLEBİLECEK YERLER:

Gassan Elmasları

Amsterdam, 425 yılı aşkın süredir “Elmaslar Şehri” olarak bilinmektedir. Gassan Elmasları’na düzenlediğimiz turumuzda taşın ham halinden işlenerek elmasa dönüşümünün hikayesini ve tarihini tecrübe edebilirsiniz. Karatlar, taş renkleri, taşta temizlik ve duruluk, taş kesimleri gibi elmasa dair herşey sunulmaktadır. Bu gezi daha önce buharla çalışan tarihi bir fabrikada gerçekleşmektedir.

Schiphol Amsterdam Havaalanı

Schiphol Amsterdam Havaalanı Avrupa’nın 4. En büyük havaalanına gerçekleştirdiğimiz turumuzda öğrenciler Schiphol Havaalanı’nın neden 1981 yılından beri iş yayınları tarafından 50’den fazla kez Avrupa’nın en iyi havaalanı seçildiğini, işleyen sistemi ve günlük operasyonları tecrübe etmektedir. Dip Not: Schiphol Havaalanı’nda manzaralı bir teras olan “Panoramaterras” bulunmaktadır.

FloraHolland Çiçek Mezatı

Aalsmeer’de bulunan FloraHolland dünyanın en büyük çiçek mezatıdır. Katılımcılar rengarenk çiçeklerin, çeşit çeşit bitkilerin açık arttırmayla nasıl satın alındığını tecrübe etmektedir. 4 bin çalışanıyla FloraHolland’ın yıllık cirosu 4,4 milyar Euro’dur.

Dip Not: Açık arttırmayı gözlemlemek istiyorsanız erken saatlerde mezatta olmak önerilir.

Ajax Futbol Kulübü Tecrübesi

Öğrenciler efsanevi takım Ajax’ın tarihini, stratejilerini, felsefesini eğlenceli sunumlarla tecrübe etmektedir. Şehir merkezindeki lokasyonu tecrübeyi daha da zenginleştirmektedir.

Amsterdam’da Kanal Turu

Amsterdam kanallarında gemi ile gezmek kentin mimarisi ve en güzel noktalarını; Hollanda’nın altın çağından kalma tarihi evleri, yapıları, kiliseleri görebilmek için en keyifli seçenektir. Dip Not: Kentte 65 mil kanal bulunmaktadır.

Antwerp Limanı

Global tedarik zincirlerinin can alıcı noktalarından biri olan Antwerp Limanı Avrupa’nın en büyük 3. limanıdır. Özellikle işletme öğrencileri operasyonların nasıl yapıldığı, süreklilik ve verim çalışmalarını, uluslararası ekonominin merkezi olarak tarihini öğrenme fırsatı bulmaktadır.

Yakult Fabrika Turu

Almere’de bulunan, probiyotik Japon içeceği markası Yakult’un ziyaretçilere açık fabrikasında üretim süreci yakından gözlemlenir. Sütün LCS- Lactobacillus casei Shirota bakterisi ile fermente edilerek son teknoloji ile nasıl üretildiği ve iyi bakterilerin sindirim sistemine faydaları öğrenilebilmektedir.

Keukenhof Çiçek Bahçeleri,

Lisse Keukenhof, her yıl 7 milyondan fazla çiçek soğanının ekildiği devasa bahçelerdir. 32 hektarlık çiçek alanı, 30 çiçek gösterisi, 7 bahçeden oluşmaktadır. Rengarenk sergileme alanları ve öğrencilerin katılabileceği çiçek aranjmanı uygulamalı gösterileri bulunmaktadır.

Dip Not: Lale, nergis ve sümbüllerin rengarenk ve etkileyici gösterileri için ilkbaharda ziyaret edilmesi önerilir.

Kayıt Ol
Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

bottom of page