top of page

BARCELONA | İSPANYA GEZİSİ

Gezi Detayları

DİKKAT ÇEKEN NOKTALAR:

  • Barcelona Borsası: Borsada uluslararası ticaret

  • Codorniu Şarapçılık

  • Sütçülük İşletmesi La Fageda Yoghurt Coop

  • Barcelona Limanı tekne turu

GEZİLEBİLECEK YERLER:

Barcelona Borsası

Barcelona borsası 1915 yılında kurulmuştur. Tur sırasında broker borsanın ilkeleri ve indeksleri ile ilgili bilgi vermektedir. Pek çok pazarın ve yatırımcının ticaret yaptığı, büyük ulusal ve uluslararası pazarlarına açılan kapı olan Electronic Trading Centre da ziyaret edilmektedir.

Dip Not: Erken rezervasyon gerekmektedir.

Barcelona Limanı

Katalonya’nın en büyük limanı turunda öğrenciler Port Vell yani Eski Liman’ın tarihi, kamuya açık ve endüstriyel (lojistik) alanları ile ilgili bilgi almaktadır. Turun ilk bölümünde kısa bir bilgilendirmenin ardından geleneksel liman tekne turu düzenlenmektedir.

Codorniu Şarapçılık

İspanya’nın asitli şarabı Cava üretimi Katalan kültüründe önemli bir yere sahiptir. Codorniu lider markalardan biridir. Sant Sadurni D’Anoia’daki gösterişli tesisleri 1895- 1915 yılları arasında özellikle Cava üretimi için inşa edilmiştir.

Nutrexpa Gıda Fabrikası

1940 yılında Granja San Francisco Honey ve Cola Cao markaları ile ortak kurulmuş ve gıda sektöründe önemli bir yer almıştır. Bugün Nutrexpa sadece kendi ürününü üretmektedir.

Torras Çikolata Fabrikası

Chocolates Torras 1890 yılında kurulmuş ve ürünleri 25 ülkeye ihraç eden bir markadır. Barcelona limanına 120 km. uzaklıktaki fabrikaya düzenlenen gezide öğrenciler çikolata yapım sürecini öğrenmektedir. Hazırlık süreci ve hammaddeyle ilgili kısa bir film izlendikten sonra üretimi gözlemektedir.

Damm Fabrikası

Avrupa’nın en modern bira fabrikası olan Damm El Prat de Llobregat’da bulunmaktadır. Öğrenciler tanınmış Estrella birasının yapımını ve İspanya pazarının lider bira fabrikasını tecrübe etmektedir. Tur, İngilizce olarak bir tanıtım videosuyla başlamaktadır. Sonrasında ortalama 4 hafta süren, 8 aşamalı ve komplike üretim süreci hakkında bilgi verilmektedir.

La Fageda Yoğurt Fabrikası

Santa Pau’da, kayın ağaçları ve büyükbaş hayvanlarla çevrili bir alanda kurulu kooperatiftir. Temelde işgücü engellilerden oluşmakta ve temel amaç iş fırsatları yaratmaktır. Tur sırasında öğrenciler hayvan bakımı, süt üretimi ve yoğurt, krema gibi farklı ürünlerin gelişimi hakkında bilgi almaktadır.

Torres Üzüm Bağları

Öğrenciler geleneksel şarap yapımı ve üretim teknolojisi ile ilgili bilgi almaktadır. Tur, ziyaretçi merkezinde fabrikanın tarihi ile ilgili bir video gösterisi ile başlamaktadır. Yeraltındaki depolarda fıçıların arasında devam eden tur yıllanmış şarapların tadımıyla son bulmaktadır.

Kayıt Ol
Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

bottom of page