top of page

BRÜKSEL | BELÇİKA GEZİSİ

Gezi Detayları

DİKKAT ÇEKEN NOKTALAR:

  • Bankacılık Sektörü- Belçika Ulusal Bankası

  • Otomobil Üretimi- Audi

  • Sağlık Sektörü- Ortis Laboratuvarları

  • Likör Tadımı- Biercée İçki Fabrikası

GEZİLEBİLECEK YERLER:

Belçika Ulusal Bankası Müzesi

İşletme ve Ekonomi öğrencileri için faydalı olabilecek bu tur ECB- European Central Bank işleyişi, Belçika Merkez Bankası’nın ve Euro’nun rolü üzerinedir.  Müze geniş bir kağıt ve madeni para koleksiyonuna sahiptir ve Avrupa Komisyonu ve Avrupa Parlamento binalarına yakın tarihi bir binada bulunmaktadır.

Audi Brüksel

Öğrenciler bu turda Audi A1 üretilen fabrikasını tecrübe etmektedir. Tur bir kısa film ile başlayıp rehberle birlikte kaporta ve montaj bölümlerindeki üretim süreci gözlemlenmektedir.

Ortis Laboratuvarları

Eisenborn’da bulunan Ortis Laboratuvarları 50 yıldır doğal ilaçlar üretmekte ve dünyaya satmaktadır. Öğrenciler modern tıbbın bitkisel orijinleri ve sağlık sektörünün işleyişi hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Dip Not: Mevsiminde, şifalı bitkilerin bulunduğu Avrupa’nın en büyük eğitici bahçesi Herba Naba ziyaret edilebilir.

Biercée İçki Fabrikası

Turizm ve Catering öğrencileri için faydalı olabilecek bu turda öğrenciler meyva brandy ve likörleri hakkındaki incelikleri öğrenebilmektedir. Bir tanıtım filmi ile başlayan tur, rehberli olarak “Goût et Senteurs” – Tat ve Lezzet bölümünde üretim süreci tecrübe edilmektedir.

Bister Hardal Fabrikası

Öğrenciler bir aile şirketi olan Bister’da dünyaca ünlü L'Impériale hardalının nasıl üretildiğini tecrübe etmektedir. Soru-cevap bölümünün de bulunduğu uygulamalı imalat atölyesi tura dahildir. Ayrıca acı soslar, Dijon hardalı ve turşuları da tama imkanı bulunmaktadır. Tur, Bustard Mustard Müzesi ziyareti ile son bulmaktadır.

King Baudouin Stadyumu

King Baudouin Stadyumu, Belçika ulusal futbol takımı Red Devils’e ev sahipliği yapan, 50 bin kişilik kapasitesiyle pek çok kültürel ve spor aktivitelerinin düzenlendiği stadyumdur. Bu keşif turunda öğrenciler soyunma odalarını, kontrol kulesini, haber odasını gezebilmektedir.

Cantillon Bira Fabrikası

Bu turda Sanayii Devrimi sırasında Brüksel’de “craft” yani butik bira üretiminin nasıl yapıldığı tecrübe edilmektedir. Öğrenciler kendiliğinden, doğal bir fermantasyon sürecinden sonra gizemli bir üretim olan “Gueuze-Lambic” birasının geleneksel üretim süreci hakkında bilgi sahibi de olmaktadır. Bazıları 100 yaşından fazla olan bakır konteynırlarda mayalanmaktadır.

Imperia Otomobilleri

Öğrenciler Imperia GP’nin anavatanında en yüksek düzeyde yeşil teknoloji kullanımını tecrübe etmektedir. Otomobilde yüksek spor performansı, düşük tüketim ve CO₂ emisyonu özellikle bir araya getirilmiştir. Tasarımındaki neo-retro çizgilerinde de markanın tarihinden esinlenilmiştir. Marka, sürdürülebilirlik anlayışı ve gelenekselliği harmanlayarak yüzünü geleceğe dönen bir anlayışa sahiptir.

Kayıt Ol
Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

bottom of page