top of page

AMERİKA KENNEDY SPACE CENTER BİLİM GEZİSİ

Gezi Detayları

Gezi Hakkında:

“İNSAN İÇİN KÜÇÜK, İNSANLIK İÇİN DEV BİR ADIM”

Neil Armstrong

Kennedy Space Center, 1968 yılından itibaren NASA’nın insanlı uzay uçuşlarında kullanılmış ve hala mevcut üç uzay aracının fırlatma ve gözetme tesisi olarak kullanılan merkezdir. Florida’nın Brevard County eyaletinde bulunmaktadır. Merkez, 1961 yılında başkan John F. Kennedy’nin Amerika’nın aya astronot göndereceği ve güvenli bir şekilde yeryüzüne geri döneceği açıklamasından sonra bu adı almıştır. Neil Armstrong, 1969 yılında Kennedy Space Center’dan fırlatılan Apollo 11 uzay mekiği ile aya ilk ayak basan astronot olmuştur.

Uzay bilimi için çok önemli bir nokta olan KSC, ziyaretçilerine özel bir deneyim sunmaktadır. Özellikle gelecek planlaması yapan gençler için yaratıcılıklarını ve bilime bakış açılarını geliştirecek, sınırlarını genişletecek, farklı bir dilde ve faklı kültürlerle iletişimlerini ilerletecek, simülasyonlarla tecrübelerini zenginleştirecek bir programdır.

Program Akışı:


1. GÜN:

İlk günümüz İstanbul’dan Orlando’ya uçuşumuzla geçiyor. Orlando’ya ulaştığımızda hava alanından otele transferimizi gerçekleştirip otele yerleşiyoruz.


2.GÜN:

Kahvaltının ardından, “Universal Studios” ziyaretimiz için yola çıkıyoruz. Pek çok öğrencinin hayali olan bu gezimiz akşam saatlerine kadar devam ediyor ve ardından Orlando şehir turunu gerçekleştirip otelimize dönüyoruz.


3.GÜN:

Kahvaltının ardından 3 günlük “Kennedy Space Center” yolculuğuna başlıyoruz. Merkezde, astronotlardan yaklaşık 1 saat teorik bilgiler aldıktan sonra uygulamalı dersler almaya başlıyoruz. Uygulamalı derslerde öğrenciler simülatörde uzay gemilerini gerçek kodlar girerek indirme çalışmaları yapacak, yer çekimsiz ortamda tırmanma çalışmalarını deneyimleyebilecek ve uzay gemisi içinde kumanda eğitimi alabilecekler. Uygulamalı derslerin ardından öğrenciler, gerçek uzay gemilerinin fırlatıldığı yeri görebilecekler.


4.GÜN:

Kahvaltının ardından tüm gün sürecek olan eğitiminin 2. gününü Kennedy Space Center’da geçiriyoruz.

5.GÜN:

Kahvaltının ardından tüm gün sürecek olan eğitiminin 3. ve son gününü Kennedy Space Center’da geçiriyoruz. Eğitimin sonunda mezuniyet töreninde sertifikalarımızı aldıktan sonra astronotlarla fotoğraf çektirdikten sonra merkezden ayrılıyoruz.

6.GÜN:

Kahvaltının ardından Walt Disney World Resort’ta bulunan eğlence parkı Magic Kingdom Theme Park ‘ta eğlenceli bir gün geçiriyoruz. Tüm gün süren aktivite sonrası otelimize dönüyoruz.

7.GÜN:

Kahvaltı sonrası otelden çıkış yapıyor ve Miami’ye doğru yola çıkıyoruz. Miami şehir turu ardından Miami’deki otelimize yerleşiyoruz.


8.GÜN:

Kahvaltı sonrası otelden çıkış yapıyoruz. Alışveriş için serbest zamandan sonra İstanbul uçuşumuz için Miami hava alanına hareket ediyoruz.

Kayıt Ol
Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

bottom of page