top of page

MADRID | İSPANYA GEZİSİ

Gezi Detayları

DİKKAT ÇEKEN NOKTALAR:

  • Madrid Borsası’nda Soru-Cevap

  • Coca-Cola Fabrikası Turu

  • El Pais Gazetesi’nde günlük yaşam

  • Yüksek teknoloji ve gelenekselliğin buluştuğu Castejon Şarapçılık Turu

GEZİLEBİLECEK YERLER:

Madrid Borsası

Öğrencilerin dinamik bir rol oynadığı, 19. yüzyıl Palacio de la Bolsa dahil soru- cevap şeklinde gelişen rehberli günlük bir turdur. Sergisi, interaktif videolarla 1831 yılından günümüze kadar gelişimi hakkında bilgi vermektedir.

Danone Fabrikası

Dünyanın taze süt ürünleri sektöründe lider marka Danone’nin Madrid fabrikası turudur. Tres Cantos bölgesinde bulunan fabrikada doğal ve aromalı yoğurtlar, doğal ve az yağlı Activia, Vitalinea ve Danet üretilmektedir. Öğrenciler, yoğurt yapımını tecrübe etmekte ve 1919 yılında Barcelona’da kurulmuş olan şirketin sonradan Fransa’ya taşınma hikayesi gibi tarihi bilgi edinmektedir.

Coca-Cola Fabrikası

Global marka Coca Cola’nın Madrid’deki fabrikasında öğrenciler şişeleme dahil tüm üretim sürecini gözlemleyebilmektedir. Fabrika içi tur tamamlandıktan sonra bir video gösterisi sonrası öğrenciler sorular sorarak merak ettiklerini öğrenebilmektedir.

Dip Not: Kontenjan sınırlı olduğu için erken kayıt önerilmektedir.

San Miguel Bira Fabrikası

Mahou-San Miguel Biracılık Grubu, öğrencilere dünyaca ünlü İspanyol birası üretimini tecrübe etmeleri için rehberli turlar düzenlemektedir. Öğrenciler fabrikada, kaliteli üretim için modern teknoloji ile geleneksel bira yapımını gözlemleyebilmektedir. Videolar, endüstriyel enstalasyonlarla markanın tarihi hakkında bilgi verilmektedir.

Codan Fabrikası

Arganda del Rey bölgesindeki 30 bin 500 metrekarelik fabrikasında Codan fırın ve pastane ürünleri üretim ve paketlemesi yapılmaktadır. Şirket 1961 yılında De La Torre ailesi tarafından kurulmuş olup bugün Amerika, Afrika, İspanya ve pek çok Avrupa ülkesine satılmaktadır. Öğrenciler bu turda tüm üretim sürecine tanık olmaktadır.

El Pais Gazetesi

El Pais, İspanya’nın en yüksek tirajına sahip gazetesidir.İlk kez Mayıs 1976’da yayımlanmıştır; diktatör Franco’nun ölümünden 6 ay sonra İspanya demokrasi gazetesi olarak basılmaya başlamıştır. Öğrenciler El Pais Madrid ofisine düzenlenen bu turda tasarım ve baskıdan raporlamaya tüm bölümleri gözlemlerken gazetenin politikası etik kuralları hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.

Castejon Şarapçılık

Castejon Şarapçılık, 1959 yılında Miguel Castejon tarafından Madrid’in küçük bir bölgesi olan Arganda del Rey’de kurulmuştur. Miguel Castejon, bölgede kendi üretimi şarabı şişeleyen ilk kişilerdendir. Öğrenciler, geleneksel şarap yıllandırma süreci ile otomatik ısı kontrolü ve havalı presleme gibi son teknolojinin birlikteliğini gözlemleyebilmektedir.

Kayıt Ol
Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

bottom of page