top of page

PRAG | ÇEKYA GEZİSİ

Gezi Detayları

DİKKAT ÇEKEN NOKTALAR:

  • Škoda Otomobil Fabrikası

  • Staropramen Bira Fabrikası

  • Cerge Ekonomi Entstitüsü

  • Rückl Kristal Fabrikası, Nižbor

GEZİLEBİLECEK YERLER:

Škoda Otomobil Fabrikası Turu

Bu fabrika turunda Škoda markasının rekabetçi ortamda nasıl ilerleyerek hayatta kaldığını göstermektedir.   Prag’a 55 km. mesafede bulunan fabrikada öğrenciler teorik kurumsal üretim süreci ve modern ekonomide imalatın rolü hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Cerge Ekonomi Enstitüsü

Charles Üniversitesi’ne bağlı olan Cerge Ekonomi Enstitüsü turunda öğrenciler işletme ve ekonomi üzerine bir uzman konuşmacı seminerine katılmaktadır. Konuşma süresince Çek Cumhuriyeti’nin tarihi, siyaset sistemi, ekonomik gelişimi, devlet bütçeleri, işsizlik oranı, ithalat ve ihracat sistemleri ile ilgili bilgi verilmektedir.

Staropramen Bira Fabrikası

Tur, dünyaca ünlü Çek Birası Staropramen’in üretimi, hedef pazara modern teknoloji sistemiyle nasıl adapte olduğu ve markanın uluslararası ortamda nasıl büyüdüğü üzerine bilgi vermektedir. Rehber eşliğinde değildir; bilgilendirme monitörler, sesli anlatım ve hologramlarla yapılmaktadır.

Sparta Futbol Stadyumu

Futbola ilgi duyan öğrenciler için, dünyaca ünlü Çek futbol takımı Sparta Prag’ın stadına düzenlenen alan gezisidir. 20 bin kapasiteli stada gerçekleştirilen turda; taraftarlar, oyuncular ve çalışan kadrosu ile büyük takımların stadında iş işleyişi ve maç yayını ile ilgili bilgi verilmektedir.

Rückl Kristal Fabrikası, Nižbor

1846 yılında kurulan fabrikada; kurşunlu kristal bardak, kadeh, parfüm şişesi, lamba ürünler üretilmektedir. Nižbor’da bulunan fabrikada öğrenciler, tasarımdan fırınlama ve cilalama aşamasına kadar el yapımı kristal bardak üretimi sürecini gözlemleyebilmektedir.

Dip Not: Tur sonrası fabrikanın terasında öğle yemeği alınabilmektedir.

Toyota/ Peugeot/ Citroën Otomobil Fabrikası

Fabrika turu TPCA-Toyota Peugeot Citroën Automobile tarihi, üretimi ve çevresel aktiviteleri ile ilgili bir tanıtım filmi ile başlamaktadır. Sonrasında kask, gözlük ve telsiz verilen öğrenciler vagonlarda üretim bölümü gezdirilmektedir. Bu bölümde kaynak, lojistik, kalite kontrol, montaj aşamaları gözlemlenmektedir. Tur, konferans salonunda gerçekleşen soru-cevap bölümü ile son bulmaktadır.

Kayıt Ol
Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

bottom of page