top of page

SİLİKON VADİSİ TEKNOLOJİ GEZİSİ

Gezi Detayları

Gezi Hakkında:

Silikon Vadisi aslında, Kuzey California’da San Francisco vadisinin bir bölümü olan San Jose vadisidir. Bölge, hammaddesi silikon olan bilgisayar işlemcisi ve çip üreticilerinin bulunduğu bölge olması dolayısıyla bu adı almıştır. Zamanla da yüksek teknoloji ve ilgili sektörleri ifade etmek için kullanılan bir terim haline gelmiştir. Teknoloji alanında gelişmelere büyük katkıda bulunan hatta yön veren sektör liderlerinin merkezi veya kuruluş yeridir. Aralarında HP, Google, Microsoft, Apple, IBM, Oracle, Twitter, Facebook, Yahoo, Netflix, Adobe, Cisco, Mozilla, Solutions gibi pek çok teknoloji lideri bulunmaktadır.

Öğrenciler, Silikon Vadisi turu ile çok küçük yaşlardan itibaren iç içe yaşadığımız ve zamana ayak uydurmak için yakından takip etmek zorunda olduğumuz teknolojinin merkezini tecrübe etmiş, lider şirketleri yakından tanımış, küresel bir bakış açısı kazanmış ve belki de kariyer planlarına ivme kazandırmış olacaklar. Kazanımları sadece teknoloji çerçevesiyle sınırlı kalmayıp dünyanın önde gelen üniversite kampüslerini ziyaret etmek, farklı kültürlerden öğrencilerle bir araya gelip iletişim kurmak, programa dahil olan şehirlerin popüler noktalarını ziyaret etmek tecrübelerini daha da zenginleştirecektir.

Program Akışı:


1. GÜN:

İlk günümüz İstanbul’dan Los Angeles’a uçuşumuzla geçiyor. Los Angeles’a ulaştığımızda hava alanından otele transferimizi gerçekleştirip otele yerleşiyoruz.


2.GÜN:

Kahvaltının ardından, “Universal Studios” ziyaretimiz için yola çıkıyoruz. Pek çok öğrencinin hayali olan bu gezimizin ardından teleskoplarla gözlem yapılabilecek Griffith Observatory; Hollywood oyuncularının yıldızlarının bulunduğu yürüyüş yolu, Hollywood Bulvarı; The Theatres of Award of Ceremony gezilerimizi gerçekleştirip akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.


3.GÜN:

Kahvaltının ardından UCLA (University of California Los Angeles) Kampüs Turumuza başlıyoruz. Kampüste alınan öğle yemeği sonrası Santa Monica Plajı ve Liman gezimizi gerçekleştiriyoruz. Hediyelik eşya alışverişi ardından akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.


4.GÜN:

Kahvaltının ardından San Francisco’ya doğru yola çıkıyoruz. Golden Gate Köprüsü, zig zag yoluyla tanınmış Lombard Sokağı, San Francisco şehir turu ve akşam yemeği ardında otelimize yerleşiyoruz.

5.GÜN:

Kahvaltının ardından teknoloji merkezi Silicon Valley- Silikon Vadisi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğinden sonra Stanford Üniversitesi kampüsünü geziyoruz. Marshalls, Ross, Macy’s, Century 21 gibi büyük mağazalarda alışveriş turu ve akşam yemeği sonrası otelimize dönüyoruz.

6.GÜN:

Kahvaltının ardından otelden çıkışımızı yapıyoruz. Alcatraz Adası tekne turu, hediyelik eşya alınabilecek Pier 39th alışveriş turu, öğle yemeği, Gilroy Premium Outlet sonrası Los Angeles’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği sonrası otelimize yerleşiyoruz.

7.GÜN:

Turumuzun son gününde, kahvaltının ardından otelden çıkışımızı yapıyoruz. Havaalanı transferimizi ve İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

Kayıt Ol
Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

bottom of page