top of page

VİYANA GEZİSİ -

Gezi Detayları

1. GÜN:

Türk Hava Yolları TK 1883 uçuş numarası ile saat sabah 08:25'te İstanbul havalimanından Viyana gezimize başlıyoruz. Sabah saat 09:45'te Viyana'ya ulaşıyor ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımız bizleri havaalanından alıyor ve konaklayacağımız otele bırakıyor. Eşyalarımızı bıraktıktan sonra şehir merkezine metro ile gidiyor ve bizleri bekleyen rehberimiz ile 3 saatlik bir yürüyüş turumuz başlıyor. Belveder Sarayı, Hofburg sarayı ve kahramanlar meydanını, Aziz Stephan Katedralini, Hofburg İmparatorluk Sarayını, Viyana Devlet Operasını, Albertina Müzesini, Rathaus, Viyana Doğa Tarihi Müzesini ve Viyana Sanat Tarihi Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Sonrasında rehberimiz ile vedalaşıp Zoom Çocuk Müzesine geçiyoruz. Bu çocuk müzesinde çocuklarınız nesnelere dokunabilecek, onları deneyecek, kelimenin tam anlamıyla hayal güçleri ve yaratıcılıklarını arttıracaklar. Saat akşam 18:00'de otelimize dönüyor ve serbest zaman veriyoruz.


2. GÜN:

Sabah kahvaltısından sonra Doğa Tarihi Müzesine hareket ediyoruz. Viyana'ya geldiğinizde olmazsa olmazlar arasında yer alan bu müzede, zamanda yolculuk yapıp dinozorlar arasında yürüyebileceksiniz. İnsan evriminin açıklandığı salonda gezebilecek, yüzlerce hayvanın doldurularak sergilendiği zooloji bölümünü görebileceksiniz. Bu müze gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Daha sonrasında Çikolata Müzesine doğru yola çıkıyoruz. Çikolatanın lezzetli dünyasında kendinizi Şımartacağınız ve kendi tatlı şaheserlerinizi yaratacağınız uygulamalı atölyede çikolata yapım sanatını deneyimleyeceksiniz. Bu müzede, Ücretsiz tadımlar yapacak, müzeyi gezebileceksiniz.


3. GÜN:

Kahvaltının ardından Viyana Hayvanat Bahçesine yolculuğumuz başlıyor. Avrupa'nın en eski hayvanat bahçesi olarak bilinen 'Schönbrunn Hayvanat Bahçesi' tarihi birçok sokak ve binanın arasında, şehrin tam merkezinde 1752 yılında kurulmuştur. Dev pandalar, zürafalar, koalalar, filler, deniz aslanları dahil olmak üzere yaklaşık 4000 hayvanı içinde barındıran devasal bir alanda çocuğunuzla muhteşem dakikalar geçireceksiniz. Daha sonrasında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemekleri yedikten sonra Viyana Teknik Müzesini ziyarete gidiyoruz. Bu müzeyi gezerken, teknolojinin tarihine bir yolculuğa çıkacaksınız. Büyük küçük demeden herkesin ilgisini çeken, güzel vakit geçirmenizi sağlayacak bir müze. Neredeyse teknolojinin her alanında sergileri mevcut olan bu müzede, havacılıktan uzaya, otomobilden denizciliğe kadar her şeyi bulabilecek ve hatta Mısır piramitlerinin nasıl yapıldığına dair bir maketi inceleyebileceksiniz. Bu gezimizin ardından ise otele dönüyor ve akşam veda yemeği için Viyana'nın en meşhur restoranlarından birisine gidip Viyana'nın en ünlü yemeklerinden birisi olan Schnitzel'i deneyimleyeceğiz.


4. GÜN:

Uçuş saatine kadar serbest zaman veriyoruz. Otelimizden bizi özel aracımız alıphavaalanına bırakacak. İstanbul'a dönüyoruz, bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle!

Kayıt Ol
Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

Viyana Gezisi

bottom of page